Święto Św. Patryka

16.03.2017 - w naszym przedszkolu zazieleniło się - a to za sprawą naszych gości - dziewczyn z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Panie ubrane na zielono,  wyruszyły wraz z dziećmi na spotkanie z irlandzkim skrzatkiem „Leperchaun”. Zabawy nawiązywały do cyklu spotkań z kolorami. Leperchaun ukrył na końcu tęczy garnuszek ze złotem i smakołykami. Żeby dostać się do skarbu dzieci musiały wykonać rozmaite tęczowe zadania. Przedszkolaki szukały schowanych koniczynek, układali wspólnie wielką tęczę, przy dźwiękach piosenki robiły zielone kółko. Nie mogło też zabraknąć skocznej irlandzkiej muzyki, przy dźwiękach której roześmiana gromadka zakończyła zabawę.  Dzień św. Patryka upłynął nam bardzo radośnie!

Opracowała Beata Bałamut