Spektakl teatru objazdowego pt. ,,Magiczny kapelusz

16 stycznia  w naszym przedszkolu odbył się spektakl pt. „Magiczny kapelusz”.

Bohaterem przedstawienia był słoń Tadeusz, który nie radził sobie z akceptacją samego siebie, mimo tego, że miał dobre serce i zawsze był chętny do pomocy innym. Z całych sił chciał on zmienić swój wygląd za pomocą magicznego kapelusza, który był również pożądany przez podstępną, zapatrzoną w siebie i wyśmiewającą inne zwierzęta, mrówkę Helenkę. Mrówka zdobyła kapelusz, który zmienił ją w potwora, co było karą za krzywdzenie innych. Następnie Helenka wpadła w tarapaty, z których uratował ją słoń Tadeusz. Od tej pory Tadeusz został doceniony i wzmocniło się jego poczucie wartości.

Motywem przewodnim  przedstawienia była tolerancja. Najmłodsi widzowie dowiedzieli się, że tolerancja to poprostu zgoda na cudzą odmienność. Refleksyjna opowieść o  przyjaźni  i poświęceniu udowodniła, że to co inne, nie  jest złe.

Duża różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i pacynek stworzyły niesamowite widowisko. Humorystyczny spektakl spodobał się młodym widzom, a słowo „inny” nabrało pozytywnego znaczenia.