Kolejowe ABC

20 listopada dzieci z grup " Krasnoludki" i "Jagódki" miały niepowtarzalną okazję wziąć udział w Kampanii Kolejowe ABC realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania ta jest ogólnopolskim projektem z zakresu bezpieczeństwa na obszarach kolejowych skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców.
Przedszkolaki poszerzyły swoje wiadomości o zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem podczas korzystania z transportu kolejowego.
Na koniec dzieci dostały upominki w postaci węża spacerowego oraz maskotki nosorożca Rogatka, który jest symbolem kampanii. Udział dzieci w zajęciach z pewnością przyczyni się do wzrostu poziomu świadomości i wiedzy wśród najmłodszych pasażerów kolei.