Światowy Dzień Żywności

16.10.2020r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Żywności. Tematem przewodnim zajęć było racjonalne i zdrowe odżywianie. Nasze przedszkolaki stały się ekspertami żywienia. W trakcie zajęć kształtowały swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz utrwalały i poznawały zasady prawidłowego odżywiania. Dzieci przekonały się o tym, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować. Nabywały umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwijały swoją kreatywność, sprawność manualną oraz współpracę w grupie. Dzieci dowiedziały się także, że nie należy wyrzucać jedzenia i w jaki sposób można przetworzyć niewykorzystane produkty. Tak oto poprzez zabawę i edukację świętowaliśmy Światowy Dzień Żywności.