75 rocznica otwarcia Kolei w Krzyżu Wielkopolskim

75 lat temu przybyli do naszego miasta pierwsi kolejarze. Z tej okazji przedstawiciele naszej przedszkolnej społeczności wzięli udział w uczczeniu tego dnia pod zabytkowym parowozem na dworcu PKP w Krzyżu.
Jednym z kierunków polityki oświatowej państwa jest "wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych". Kształcenie i wychowanie do wartości w przedszkolu sprzyja rozwijaniu postaw obywatelskich i patriotycznych dzieci. Działanie w tym zakresie wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, przywiązanie do historii i tradycji. Kształtowanie kompetencji obywatelskich, to jeden ze sposobów wychowania dzieci. Ważne zatem jest aby od najmłodszych lat dzieci zostały wdrażane w znajomość historii swojej Małej Ojczyzny.
Aż tyle, ale warto żeby wszyscy wiedzieli z czym wiąże się udział w takich imprezach.