To takie proste!
Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia /imprezy

BAL KARNAWAŁOWY

W dniach 6.02.2018 oraz 7.02.2018r. w naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tańce, zabawy, muzyka i przebrania były nieodłącznym elememtem balu. Zabawa była wyśmienita!

Spektakl teatru objazdowego pt. ,,Magiczny kapelusz"

16 stycznia  w naszym przedszkolu odbył się spektakl pt. „Magiczny kapelusz”.

Bohaterem przedstawienia był słoń Tadeusz, który nie radził sobie z akceptacją samego siebie, mimo tego, że miał dobre serce i zawsze był chętny do pomocy innym. Z całych sił chciał on zmienić swój wygląd za pomocą magicznego kapelusza, który był również pożądany przez podstępną, zapatrzoną w siebie i wyśmiewającą inne zwierzęta, mrówkę Helenkę. Mrówka zdobyła kapelusz, który zmienił ją w potwora, co było karą za krzywdzenie innych. Następnie Helenka wpadła w tarapaty, z których uratował ją słoń Tadeusz. Od tej pory Tadeusz został doceniony i wzmocniło się jego poczucie wartości.

Motywem przewodnim  przedstawienia była tolerancja. Najmłodsi widzowie dowiedzieli się, że tolerancja to poprostu zgoda na cudzą odmienność. Refleksyjna opowieść o  przyjaźni  i poświęceniu udowodniła, że to co inne, nie  jest złe.

Duża różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i pacynek stworzyły niesamowite widowisko. Humorystyczny spektakl spodobał się młodym widzom, a słowo „inny” nabrało pozytywnego znaczenia.

Wydarzenia/imprezy

W dniach 15 i 18 grudnia 2017 roku (piątek i poniedziałek) odbył się w naszym przedszkolu kiermasz bożonarodzeniowy z którego całkowity dochód przeznaczony został na rzecz 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Zebraliśmy aż 1026 zł.

ZA OKAZANE SERCE ORAZ POMOC W PRZYGOTOWANIACH SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

data dodania: 2017-01-04 16:50:03

Tradycją naszego przedszkola są coroczne jasełka przygotowane przez wybraną grupę przedszkolną. Nie inaczej było w tym roku : 17 grudnia 2017 o godzinie 15.00 w pięknie udekorowanym Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury zebrali się: Pani Dyrektor Jolanta Ewa Wiktor, zaproszeni goście, rodzice, mieszkańcy naszego miasta oraz dzieci na występie Jasełkowym przygotowanym przez grupę „Żabki” pod opieką Pani Agnieszki Koba.     Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O piękny występ zadbali mali artyści prezentując swe umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Zgromadzona publiczność przeżyła po raz kolejny historię Marii i Józefa. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

data dodania: 2016-12-30 11:12:55

Dnia 30 listopada 2017 r wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zabawie andrzejkowej. W ten szczególny czas dzieci miały okazję  poznać ludowe zwyczaje oraz tradycje andrzejkowe. Były najbardziej popularne wróżby; z pomocą karteczek z obrazkami  dzieci dowiedziały się co czeka je w niedalekiej przyszłości, za pomocą magicznego grosza mogą spełnić się ich marzenia .  Atrakcją zabawy andrzejkowej były  uczennice z Zespołu Szkół w Krzyżu Wlkp. które wcieliły się w role wróżek. Wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce. Na zakończenie zabawy nastąpił miły poczęstunek .

data dodania: 2016-12-14 20:25:24