Przedszkole nr 1 im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim

Wydarzenia/imprezy

Witamy w dziale wydarzenia /imprez
 
AKCJA XXI TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM
 Spotkanie z EKO KUMPLAMI- misiem Gerwazym i Pinokiem.

Dziękujemy Pani Monice Krzywińskiej za spotkanie, przeczytanie wierszy o ekologii oraz za możliwość, zapoznania z wyglądem i sposobem poruszania marionetką.

A wszystko to w ramach bibliotecznej akcji XXI Tygodnia Czytania Dzieciom.

 
 
BEZPIECZNE WAKACJE 
 
03 czerwca 2022 r w naszym Przedszkolu odbyło sie spotkanie z Funkcjonariuszem Policji - Panią Emilią Wilk.Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas wakacyjnych wyjazdów. Policjantka rozmawiała z dziećmi o bezpiecznej i prawidłowej jeździe rowerem ???? oraz rozważnym korzystaniu z kąpielisk. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacjach zagrożenia.
Mamy nadzieję, że pouczająca lekcja zostanie na długo w pamięci dzieciom, a zdobyta wiedza sprawi, że wakacje naszych przedszkolaków będą bezpieczne.
 
KOLOROWY TYDZIEN NIESPODZIANEK
 
Wisława Szymborska powiedziała, że "czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". W ramach Kolorowego Tygodnia Niespodzianek dziś nasze dzieci mogły posłuchać bajek czytanych przez zaproszonych gości. Dziękujemy serdecznie Panu Burmistrzowi Rafałowi Sroka, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Jarosławowi Libera oraz wieloletniemu Dyrektorowi naszego Przedszkola Pani Marii Gierłowskiej za podtrzymanie tradycji głośnego czytania dzieciom oraz umilenie naszym podopiecznym kolejnego dnia KTN. Życzymy wszystkim dzieciom, aby każdego dnia mogły słuchać głośnego czytania bajek i aby pokochały literaturę.
 
31.05.2022 DZIEŃ PATRONA
Dziś nasze przedszkole świętowało DZIEŃ PATRONA- MARII KONOPNICKIEJ. Z tej okazji Dzieci zaprezentowały przygotowane piękne tańce, piosenki, wierszyki. Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie. Mamy nadzieje, że czas spędzony z nami był pełen radości
 
26.05.2022 DZIEŃ MATKI

„Najlepsze u mamy jest to, że Ją mamy. Mamy Ją swoją nie cudzą. Nie inną. Zawsze tę samą. I żeby nie wiem co się stało, mama zostanie mamą. Tylko jedna mama ma zmartwienia. Tylko jedna na dwójkę z polskiego. Tylko jedna od bójki z najlepszym kolegą. Jedna od bólu zęba i przeziębienia. Nie na sprzedaż. Nie do zmiany. Nasza wszędzie i przez cały czas. Więc najlepsze u mamy jest to, że Ją mamy i że mama ma właśnie nas” (Joanna Kulmowa)

Drogie Mamy z Okazji Waszego Święta Przedszkolaki przygotowały małą niespodziankę. Życzymy radosnego dnia.

 

Przedstawienie teatralne „Jaś i Małgosia”

Dnia 11 maja Nasze przedszkolaki wybrały się do sali MGOK na przedstawienie teatralne pt. ,,Jaś i Małgosia. Wrocławscy aktorzy z PSE Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza w sposób humorystyczny ukazali perypetie dwojga rodzeństwa, którzy podstępnie zostali wysłani do lasu przez złą macochę. Z dala od swojego domu, musieli zmierzyć się z niebezpieczeństwami, a w szczególności z podstępną Babą Jagą. Złej wiedźmie udało się skusić dzieci słodyczami, jakie kryły się w jej chatce. Na szczęście, dzięki rezolutnej Małgosi i pomocy dobrego kota wszystko, jak na bajkę przystało, skończyło się dobrze.

Niesamowite wrażenie na dzieciach zrobiły kostiumy, ciekawa scenografia i oprawa muzyczna.

 

 
 
 
2 MAJA DZIEŃ FLAGI
 
Święto Flagi przypadające drugiego maja oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja są bardzo ważnymi wydarzeniami dla Nas, jako Polaków. Uroczyste obchody tych świąt państwowych pozwalają zrozumieć już najmłodszym naszym rodakom, jak ważna jest nasza wolność, niepodległość, czym są symbole narodowe i dlaczego tak ważna jest nasza Ojczyzna, nasz kraj. Dzięki przedszkolnym obchodom tych świąt nasi podopieczni poznali symbole narodowe i dowiedzieli się, jakie znaczenie ma wywieszenie flagi narodowej.
 
 
 
Zajączek wielkanocny odwiedził przedszkole

Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze Przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Dzieci z wielką radością i wypiekami na twarzy szukały upominków zostawionych przez Zajączka.

Do zobaczenia, zajączku! Dziękujemy za prezenty! ????????

 

 
 
 
Przedszkolny Konkurs recytatorski ,,Bractwo Brzechwy, Tuwima oraz innych autorów " 
 
W dniu 7-8 kwietnia odbył się Przedszkolny Konkurs recytatorski ,,Bractwo Brzechwy, Tuwima oraz innych autorów " .Przez dwa dni trwały przesłuchania dzieci przedszkolnej eliminacji konkursu w wieku od 3-7lat. W konkursie udział wzięło 25 przedszkolaków.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs recytatorski został rozstrzygnięty.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima oraz wzbudzenie u dzieci zainteresowania poezją polskich autorów. Komisja konkursowa w składzie:

mgr Jolanta Ewa Wiktor

mgr Marzena Świderska

logopeda -mgr Alicja Karczewska,

dokonała wnikliwej analizy występów dzieci i przyznała następujące miejsca:

I- Antonina Antkowiak

II - Dagmara Nowak

III -Liliana Głoc i Maja Szulc .

Wyróżnienie - Anna Małecka.

Laureaci będą reprezentować Przedszkole w XVII Powiatowym Konkursie Recytatorskim - 22kwietnia 2022 w Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury w Krzyżu Wielkopolskim.

Gratulacje!!!

 

 
Program edukacyjny  „Akademia programistów”
 
6 kwietnia w naszym Przedszkolu odbyły się dla dzieci warsztaty z robotyki, przeprowadzone przez Agencję Szkolno – Przedszkolną. Program edukacyjny skierowany do naszych przedszkolaków nosił nazwę „Akademia programistów”. Pomysł był trafiony w samo sedno gdyż to było to, co współczesne dzieciaki interesuje najbardziej. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały definicję robota, zastosowanie robotów w życiu codziennym. W trakcie zajęć dzieci mogły programować trasy robotów za pomocą tabletów i specjalnych aplikacji. Roboty poruszały się, wydawały dźwięki, zmieniały kolory. Każde, chętne dziecko przywitało się z robotem, a na koniec podczas swobodniejszej zabawy, mogły samodzielnie nimi sterować tym samym poznawać tajniki kodowania. Roboty, które towarzyszyły dzieciom podczas zajęć to PHOTONY – służące do edukacji i zabawy. We wszystkich grupach warsztaty przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze, a co najważniejsze wyzwoliły ciekawość, zachwyt i aktywność naszych przedszkolaków. Cyfryzacja to ważny punkt polityki oświatowej w roku szkolnym 2021/2022. Za aktywny udział w warsztatach każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.
 
 
 
Rekolekcje Wielkopostne
 
W ramach rekolekcji prowadzonych w Parafii NSPJ w Krzyżu Wielkopolskim dzieci z naszego Przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z księdzem rekolekcjonistą Pawłem Radziejewskim SDS. W czasie katechezy ks. Paweł zachęcił do czynienia dobra poprzez wzajemną pomoc. Wzorem do naśladowania jest oczywiście Pan Jezus, który w żaden sposób nie ograniczał swojej miłości i dobroci pomagając bliźniemu. Dokonywał tego przez Swoją naukę - Słowo, liczne uzdrowienia uwolnienia i odpuszczanie grzechów. Dziękujemy księdzu Pawłowi za przypomnienie nauki o miłości Boga i bliźniego..
 
 
 
 
 
 
 
21 MARCA  ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
 
 
Dziś nasze Przedszkole przyłączyło się również do świętowania Światowego Dnia Zespołu Downa. Założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary????. Chcieliśmy zwrócić na siebie uwagę, a tym samym na problemy osób z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Pamietajmy wszyscy jesteśmy tak samo ważni !
 
 
 
 
 
 Akcja charytatywna "Krzyż Wielkopolski" dla Ukrainy".
 
Dziś nasze Przedszkole przyłączyło się do akcji charytatywnej "Krzyż Wielkopolski" dla Ukrainy". Dzieci z grup "Żabki", "Jagódki" i "Jarzębinki" mogły zaprezentować swoje zdolności artystyczne, ale co najważniejsze dzięki przyłączeniu się do działalności charytatywnej wyrabiamy w dzieciach empatię i potrzebę niesienia pomocy innym ludziom.
 
 
 
8 MARCA

"Nikt nie rozumie tak kobiet, jak druga kobieta"

W Dzień Kobiet to my zrobimy prezent. Dla siebie-czyniąc dobro, dla kobiet z Ukrainy - dostarczając im najpotrzebniejsze rzeczy. Wszyscy pracownicy przedszkola włączyli się w Akcje "KOBIETY - KOBIETOM" organizowana przez Humanitarne Centrum dla uchodźców PTAK.

 

 

 

DRODZY RODZICE!

SZANOWNI MIESZKAŃCY NASZEJ GMINY!

Nie chcemy stać obojętni wobec aktualnej sytuacji. Pragniemy zaangażować się w działania pomocowe na rzecz potrzebujących.

Zachęcamy Państwa, by w ramach solidarności z ogarniętym wojną krajem, zaangażować się w zbiórkę organizowaną na terenie naszego Przedszkola, w ramach której będziemy gromadzić najpotrzebniejsze rzeczy dla osób poszkodowanych.

Rzeczy najpotrzebniejsze to

• żywność z długim terminem przydatności,

• woda butelkowana,

• środki opatrunkowe,

• artykuły higieniczne( dla osób dorosłych i dla dzieci),

• śpiwory, materace, koce.

Nasza zbiórka będzie organizowana już od najbliższego poniedziałku( 28.02.2022r) w wejściu Przedszkola.

Pokażmy, że potrafimy nieść pomoc potrzebującym.

Dajmy wyraz solidarności z tymi, którzy nas potrzebują - bezinteresowną pomocą.

 

 
 
 Dzień Nauki Polskiej

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej dnia 4 lutego 2020 podpisał ustawę wprowadzającą nowe święto państwowe, które będzie obchodzone corocznie dnia 19 lutego (dzień urodzin Mikołaja Kopernika). „Dzień Nauki Polskiej” stanowić ma inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnić zainteresowanie nauką. Przedszkolaki dzisiaj obejrzały filmy edukacyjne o polskich naukowcach, dowiedziały się co Im zawdzięczamy, eksperymentowały. Dzieci miały okazję bliższego zaznajomienia się z omawianymi postaciami, ich życiem oraz pracą badawczą. Wszystkie działania związane z obchodami święta państwowego miały na celu uświadomienie dzieciom znaczenia pracy naukowców w postępie cywilizacyjnym.

 

 
 
BAL KARNAWAŁOWY
 
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Zabawa taneczna, konkursy i słodki poczęstunek to obowiązkowe punkty każdego Balu Karnawałowego ???????? zabawa była cudna! ????????
 
 
 
 
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 

Dzięki wsparciu wspaniałych osób udało nam się wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kwotą 1122.91 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy ??????

 

 

"BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE" ??????

Już niebawem rozpoczną się FERIE ZIMOWE Dla przedszkolaków najbliższe dni będą czasem odpoczynku i zabawy. Zanim to nastąpi musimy pamiętać o zasadach bezpiecznego spędzania zimowej przerwy.

????W związku z tym dzieci z naszego Przedszkola odwiedził FUNKCJONARIUSZ POLICJI Z KRZYŻA WIELKOPOLSKIEGO STARSZY SIERŻANT EMILIA WILK która przeprowadziła pogadankę na temat bezpiecznego spędzania FERII ZIMOWYCH.

 

 

"POMAGAJMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"

Zima?????? to trudny czas dla ptaków ???? niełatwo znaleźć im cokolwiek do jedzenia. Regularne dokarmianie ptaków jest możliwe dzięki współpracy z Nadleśnictwem, które sukcesywnie dostarcza nam karmę dla ptaków. Dzięki pomocy p. Karoliny Śpiewak grupa "Biedronki" i "Jarzębinki" uzupełniła zapasy w karmniku.

Nadleśnictwo Krzyż, Lasy Państwowe

 

 

 

 

 Powstanie Wielkopolskie.
W tym roku po raz pierwszy obchodzimy dzień wybuchu Powstania Wielkopolskiego jako święto narodowe.
Chwała i cześć Bohaterom.
 
 
Spotkanie Wigilijne

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta, którym towarzyszy zawsze niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera.

Ten tydzień obfitował w naszym Przedszkolu w spotkania Wigilijne. Świąteczny nastrój przy dźwiękach kolęd udzielił się wszystkim. Dzieci w odświętnych strojach zasiadły

do pięknie przystrojonych stołów wigilijnych, ale najpierw podzieliły się opłatkiem składając sobie wyjątkowe życzenia. Oczywiście nie zabrakło prezentów! Nasze Przedszkole

z radością kultywuje obyczaje i obrzędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest to czas wspólnego ubierania choinek, ozdabiania przedszkola świątecznymi symbolami, wykonywania zadań z kalendarza adwentowego oraz radosnego kolędowania. Wszystko po to, aby dobrze przygotować się do Świąt. Otworzyć swoje serce i zrozumieć co tak naprawdę jest ważne. Wspólna Wigilia jest ukoronowaniem tych wyjątkowych, świątecznych chwil.

 
 
 
 
Akcja charytatywna,,Zostań Krzyskim Mikolajem"
Jak co roku nasze Przedszkole nr 1 im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim uczestniczyło w akcji charytatywnej ,,Zostań Krzyskim Mikolajem". Przy wsparciu naszych kochanych maluchów i Ich rodziców zebraliśmy 1823zł ???????? Serdecznie dziękujemy za okazane serce ???

Zawsze możemy na Was liczyć.

DZIĘKUJEMY ????????????

 

 

 

Konkurs Kolęd i Pastorałek,

Dziś odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek, w ten sposób kultywujemy polską tradycję Świąt Bożego Narodzenia, a także przygotowuje dzieci do aktywnego uczestnictwa w kulturze. W konkursie wzięło udział jedenaścioro dzieci w dwóch grupach wiekowych. Jury wybrało zwycięzców :

Kategoria 3-4 latki :

??1 miejsceAnna Małecka - Leśne Ludki

??2miejsce -Larysa Grabińska - Jarzębinki

??3miejsce -Leon Matkowski - Leśne Ludki

Kategoria 5-6latki:

??1miejsce - Aleksandra Szczepańska - Pszczółki

??2miejsce- Julia Bielach- Jagódki

??3miesjce- Liliana Głoc - Jarzębinki

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. ??????????

Dziekujemy Radzie Rodziców Przedszkola nr 1 im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim oraz pozostałym sponsorom w ufundowaniu pięknych nagród ??

 

 

Akcja charytatywna ,, Bożonarodzeniowa Kartka dla Bohatera".
Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości, dzielenia się dobrem z drugą osobą. W grudniu 2021 dzieci z naszego Przedszkola przyłączyły się do akcji charytatywnej ,, Bożonarodzeniowa Kartka dla Bohatera". Przedszkolaki dowiedziały się co Im zawdzięczamy, poznały historię i wykonały kartki świąteczne wraz z życzeniami dla kombatantów. Pamięć o Bohaterach jest niezmiernie ważna i dlatego chociaż w ten sposób chcemy Im pokazać, że bohaterstwo, poświęcenie, odwaga nie odeszły w zapomnienie.
 
 
 
 
"Kartki z Iskierkami Emocji".
Przedszkolaki z grupy Jarzębinki wzięły udział w międzynarodowym projekcie "Kartki z Iskierkami Emocji". Otrzymaliśmy zadanie żeby wykonać świąteczne kartki dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola MegaMocni Zaspa w Gdańsku z grupy Planetki. ?????? Serdecznie pozdrawiamy partnerów do wykonania tego zadania oraz informujemy że paczka z kartkami wyruszyła w Polskę i nie ogląda się za siebie???? a mu wyczekujemy kartek dla nas ????

MegaMocni Żłobki i Przedszkola

 
 
6 GRUDNIA - MIKOŁAJKI!

Ho, ho, ho... kto to taki? Starszy Pan z siwą brodą w długim czerwonym płaszczu.

Z wielkim workiem na plecach. Chociaż przybywa z daleka, chce podarować prezent wszystkim dzieciom na całym świecie, zawsze znajduje czas na przeczytanie listów i laurek. Pomagają mu w tym elfy, które nie tylko pakują prezenty, ale także dbają o dobry wygląd i zdrowie zapracowanego Mikołaja. Dzieci z naszego przedszkola przywitały Mikołaja z uśmiechem na twarzy i podziękowały za prezenty. Do zobaczenia za rok.

 

 

 

,,Hokus -pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary".

30 listopada w naszym Przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Tego dnia przedszkolaków odwiedziły wróżki, które opowiadały o zwyczajach andrzejkowych. Andrzejki są wspaniałą okazją do zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają przenieść się w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie było też w naszym Przedszkolu.

Serdecznie dziękujemy Uczennicom ZSO w Krzyżu Wielkopolskim za urozmaicenie tego dnia ????

 

 


 

"Jedzie pociąg z daleka..."????????????????

Kolej jest nierozerwalnie związana z symboliką i tradycją naszego miasta. Dlatego też Dzień Kolejarza jest ważnym świętem zarówno dla naszych dzieci, jak i całego naszego krzyskiego społeczeństwa. Dziś nasi podopieczni mieli możliwość spotkać się z Paniami Kierowniczkami pociągu, które opowiedziały o swojej pracy oraz o pracy innych pracowników Kolei.

Serdecznie dziękujemy za wartościowe spotkanie. Życzymy wszystkim pracownikom Kolei z okazji ich święta samych bezpiecznych służb i wiele satysfakcji z wykonywanego zawodu.

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia????

Miś pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany? nie jest zwykłą zabawką. Nie, nie ! To najlepszy przyjaciel, który zna dziecięce radości????, smutki????, tajemnice?. Miękki, puchaty, z klapniętym uszkiem, taki z łatką i wielkimi oczami.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka PLUSZOWY MIŚ ??????

Trudno zaprzeczyć pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, przytulanka na otarcie łez i ukochana maskotka na dobry sen. O tym sympatycznym święcie nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. STO LAT MISIU!!!

 

 

 


 

 

Dnia 20 listopada zostały dostarczone dary rzeczowe dla podopiecznych Stowarzyszenia Arki dla Zwierząt, które zostały zebrane przez naszych przedszkolaków. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania już od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezdomnym i skrzywdzonym zwierzętom. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. ?????????????????????

 

 

 

 

 


20 Listopada - Dzień Praw Dziecka!

20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. Nasi wychowankowie wiedzą, jakie mają prawa, ale też i obowiązki! To bardzo ważne aspekty w uspołecznianiu kolejnych, młodych pokoleń. Życzymy, aby wszyscy ludzie przestrzegali wzajemnie swoich praw i aby wypełniali sumiennie swoje obowiązki dając żywy przykład najmłodszym?????

 

 

 

 

 

 


Dzień Piżamy w grupie Biedronek ???? i Jarzębinek ????!

Dzień piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. ????

Jest to ogólnopolska akcja charytatywna, wspierająca dzieci na oddziałach onkologicznych koordynowana przez Fundację "Gdy liczy się czas" ??

?Dlaczego piżama?

To standardowe ubranie chorych dzieci.

Dzieci przebrane w piżamy brały udział w:

- pokazie piżam,

-stworzeniu wielkoformatowych piżamek,

-zabawach ruchowych i integracyjnych.

Dzieciom oraz rodzicom serdecznie dziękujemy za wsparcie zbiórki na ten szczytny cel. Dobro powraca!

#dzienpizamy #gdyliczysieczas

 

 

 

 

Czy wiesz co zrobić w razie ataku obcego psa? Przedszkolaki z naszego przedszkola już to wiedzą! Dzięki dzisiejszym zajęciom na które została zaproszona suczka o imieniu Bella.???? Oprócz poznania pozycji żółwia dzieci mogły dowiedzieć się jakie każdy psiak ma potrzeby i jak im sprostać, a także jak właściwie głaskać i karmić psa. Spotkanie miało na celu oswajanie dzieci z psem. Było wspaniałym przykładem połączenia zabawy, nauki, ale też wychowania – bowiem w trakcie dzieci mogły się m. in. dowiedzieć, jak o zwierzę należy dbać, jak je pielęgnować i co mu jest niezbędne do życia, z drugiej zaś strony miały możliwość obejrzenia psich sztuczek czy nakarmienia pieska. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.

Dzieci i Bella spisały się na medal ????

Przypominamy wszystkim jak powinno wyglądać nasze zachowanie w przypadku spotkania psa agresywnego.

Agresywny pies wysyła znaki ostrzegawcze:

??ma zjeżoną sierść,

??położone uszy,

??sztywne nogi,

??uniesiony ogon,

??warczy, szczeka, pokazuje zęby,

??skacze dookoła osoby, którą osacza.

Co wtedy zrobić?

?Stań, nie uciekaj.

?Nie patrz psu w oczy.

?Nie okazuj strachu.

?Nie odwracaj się, zwłaszcza jeśli jest duży, bo gdy skoczy na Ciebie, może Cię przewrócić.

?Stań do psa bokiem, na lekko rozstawionych nogach. To pozwoli Ci utrzymać równowagę.

Staraj się przyjąć pozycję żółwia. Ochronisz te części ciała, które zwykle gryzie pies.

TAK PRZYJMUJE SIĘ POZYCJĘ ŻÓŁWIA

Pies, zniechęcony taką postawą i brakiem reakcji ze strony ofiary, na ogół odchodzi.

 

 

 

 

 

 

 

 
Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w Naszym Przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków" ????????
 
 

 

"... Ojczyzna moja- to wioski i miasta,

Wśród pól lechickich sadzone od Piasta.

To rzeki, lasy, kwietne niwy, łąki,

Gdzie pieśń nadziei śpiewają skowronki..."

(fragment wiersza Naszej Patronki- Marii Konopnickiej "Ojczyzna").

W tym tygodniu grupy "Pszczółki", "Żabki" i "Jagódki" miały możliwość uczestniczenia w bardzo interesujacych zajęciach poświęconych Niepodległości. Temat bardzo trudny dla Przedszkolaków, jednak Nasz Gość - Pan Tomasz Moledna poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie.

Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi za przyjęcie zaproszenia i promowanie patriotyzmu wśród dzieci.

 

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia

Już trzeci raz z rzędu nasze Przedszkole włączyło się w obchody Dnia Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie.

Zachęcamy do udziału w zbiórce pieniężnej. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup zabawek i przyborów plastycznych dla dzieci przebywających w szpitalach.

Udział w akcjach charytatywnych uczy dzieci wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji, rozwija empatię, kształtuje pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących, wzmacnia postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

Zbiórka trwa do 19 listopada 2021r.

 

 

Jak co roku dołączamy do akcji "Góra Grosza". Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Pomóżmy.

 

 

 

?? PAMIĘTAMY ??

W tym tygodniu Nasze dzieci odwiedziły groby, zapaliły znicze. Był to czas ciszy i zadumy...

Z roku na rok tablica zapełnia się kolejnymi nazwiskami ????????

"Spieszmy się kochać ludzi... Tak szybko odchodzą".

 

 

 

 
31 października jest obchodzony Dzień Dyni. W naszym przedszkolu już dziś dzieci celebrowały ten dzień. Towarzyszyły nam dyniowe stroje, dyniowe zabawy. Dzieci zdobiły dynie i wykonywały różne prace plastyczne i techniczne związane tematycznie z dynią. Dowiedziały się, jak wygląda dynia z zewnątrz i w środku, co można zrobić z dyni oraz gdzie rośnie i kiedy jest dojrzała. Nie zabrakło również pyszności wykonanych z dyni, jak ciasto dyniowe. Dzieci poznały również anglojęzyczne słowa związane z dynią i z jesienią.