Dzień Guzika

12 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Guzika. Ten nietypowy dzień był wspaniałą okazją do realizowania zadań  z wykorzystaniem guzików. Powstały piękne prace plastyczne, kartki i nie tylko...
Guzik tu, guzik tam, guzik krąży tu i tam. Jak to miło i wesoło, kiedy guzik krąży w koło.
P. Marta  -mama Nikodema pokazała nam w jaki sposób można wykonać Bożonarodzeniowego skrzata bez użycia maszyny do szycia oraz przymocować przylepiając lub przyszywając do niego guziki. Taki mały, niewielki, okrągły pomocnik służy do łączenia dwóch części garderoby a  może także pełnić rolę dekoracyjnego drobiazgu.  Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, tym bardziej, że same przyszywaly swoje wybrane guziki.