Przedszkole nr 1 im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim

Aktualności

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Dyrektor Przedszkola im. Marii Konopnickiej informuje, że w holu przedszkola została wywieszona lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych na rok szkolny 2020/2021. Terminy rekrutacji nie ulegają zmianie.

Druk potwierdzenia woli dostępny w zakładce "Rekrutacja" proszę wydrukować i wypełniony wrzucać do skrzynki udostępnionej w wejściu do przedszkola zachowując zasady bezpieczeństwa. Termin składania dokumentów jest zgodny z harmonogramem rekrutacji, czyli do dnia 27.03.2020.

INFORMACJA DYREKTORA PRZEDSZKOLA IM. MARII KONOPNICKIEJ

Informacja dla Rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola
im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim

 

Dyrektor Przedszkola im. Marii Konopnickiej przypomina, iż decyzją Ministra Edukacji Narodowej  oraz Komunikatu Burmistrza Krzyża Wielkopolskiego wynikających z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa do 25 marca 2020 r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.

 

Do 25 marca 2020 r. wychowankowie nie przychodzą do Przedszkola.

 

Jednocześnie przypominam, że ustawa z dnia 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, w art. 4.1. przewiduje, iż w przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły do których uczęszcza dziecko, z powodu covid-19, ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem, o którym mowa w art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (dz.u. z 2019r. Poz. 645 1590) przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni. Poniżej znajduje się do pobrania przygotowany przez zus wzór oświadczenia, które należy wypełnić w przypadku ubiegania się o zasiłek opiekuńczy za czas opieki nad dzieckiem podczas zamknięcia szkoły, przedszkola, żłobka czy klubu dziecięcego z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Rodzice ubiegający się o ww. zasiłek opiekuńczy składają oświadczenie u pracodawcy.


https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-na-czas-opieki-nad-dzieckiem-w-zwiazku-z-zamknieciem-z-powodu-covid-19-zlobka-klubu-dzieciecego-przedszkola-szkoly/3200403

 

Biorąc pod uwagę powyższe i w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie Państwa i wychowanków, Dyrektor Przedszkola im. Marii Konopnickiej informuje, że zmienione zostaną terminy rekrutacji do Przedszkola na rok szkolny 2020/2021.  O zmiane terminów zostaną również Państwo poinformowani za pomocą strony internetowej Przedszkola oraz Facebook. 

 

     W okresie zawieszenia działalności Przedszkola zapewnione będzie codzienne funkcjonowanie.
 W związku z tym preferowany jest kontakt:

  1. telefoniczny – 67 256 42 28, w godzinach od 1000 do 1200,
  2. e-mail: gminnepp@poczta.onet.pl
  3.  w sprawach pilnych kontakt osobisty w godzinach od 1000 do 1200 po wcześniejszym poinformowaniu telefonicznym lub mailowym

 
        Jeżeli w trakcie wspomnianych dwóch tygodni pojawią się jakiekolwiek istotne informacje przekażemy je państwu poprzez naszą stronę internetową oraz Facebook. Jednocześnie zalecamy obserwowanie na bieżąco stron Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia oraz gov.pl a także Pwiatowej i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologcznej.

http://psse-czarnkow.pl

https://wsse-poznan.pl/menu-strony/aktualnosci/402-koronawirus

https://www.gov.pl/web/koronawirus 

https://gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/zdrowie

https://www.gov.pl/web/edukacja

 

W trosce o bezpieczeństwo i zrowie Państwa i Państwa dzieci prosimy o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego!!!

Dyrektor Przedszkola
im. Marii Konopnickiej
 w Krzyżu Wielkopolskim

                                                                                                                                                                                                                                        Jolanta E. Wiktor

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

W zakładce "Rekrutacja" można pobrać wniosek wraz z oświadczeniami o przyjęcie do Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim na rok szkolny 2020/2021.

Wnioski dostępne są również w kancelarii Przedszkola.

Wniosek rodzic/ opiekun prawny składa osobiście w kancelarii Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim, ul. Akacjowa 1, w godz 7:00-15:00.

Nie prowadzimy rekrutacji elektronicznej.

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Dyrektor Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim

informuje o rozpoczeciu rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2020/2021.

 

W zakladce "Rekrutacja" można zapoznać się

z harmonogramem oraz regulaminem rekrutacji na rok szkolny 2020/2021.

 

Wnioski o przyjęcie dziecka do Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim

na rok szkolny 2020/2021 będą udostępnione na stronie przedszkola

oraz w kancelarii przedszkola od dnia 19.02.2020.

 

 

XIX Przegląd Widowisk Świątecznych

Nasze Przedszkole zdobyło 1 miejsce w XIX Przeglądzie Widowisk Świątecznych w Krzyżu Wielkopolskim. Przedstawienie zostało przygotowane przez Panią Martę Sekuterską-Lamcha. Wystapiła grupa Żabki. Również nagroda indywidualna trafiła do uczennicy naszego Przedszkola Julii Fulara.

Gratulujemy!

K. Spychała 

Konkurs" Chodź z nami-dzień bez samochodu"

W Gminnym Konkursie Ekologicznym "Chodź z nami- dzień bez samochodu"   w kategorii przedszkolnej nasze dzieci zdobyły poszczególne miejsca:
I miejsce  - Amelia Górska gr. "Leśne Ludki"
II miejsce@- Wojciechowska Maja gr "Słoneczka" 
                 Ciechanowicz Hanna gr. "Słoneczka" 
III miejsce - Golonka Maciej gr "Słoneczka" 
Wyróżnienie - Stanisław Bednarowski gr. "Leśne Ludki"
Serdecznie gratulujemy! 

Konkurs Cztery Pory Roku-Jesień

Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego  „Cztery pory roku – Jesień” organizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Krzyż Wielkopolski

I miejsce – Julia Bielach gr. „Pszczółki”
II miejsce – Oskar Bierbasz – gr. „Jagódki”
III miejsce –Liliana Głoc – gr. „Jarzębinki”

Wyróżnienia:
Nina Bałamut – gr. „Jagódki”
Alan Boch  - gr. „Jarzębinki”
Jakub Piątek – gr. „Jagódki"
 
Serdecznie gratulujemy dzieciom

Konkurs Piosenki Ludowej Malwa 2019

Dnia 24.10.2019 odbył się XIX Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej Malwa 2019. Sukces! 1 miejsce w Kategorii "Przedszkole" zdobyła Antonina Antkowiak z grupy Biedronki oraz Wyróżnienie w kategorii "Przedszkole" zdobyła Emilia Broniewska z grupy Jarzębinki. Gratulacje! Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała : Karolina Spychała 

Dzień Pluszowego Misia

Nasze Przedszkole bierze udział  w organizowanej przez Fundację Mam Marzenie akcji z okazji Dnia Pluszowego Misia 
Akcja polega na zebraniu i przekazaniu dzieciom z oddziałów szpitalnych nowych maskotek oraz materiałów plastycznych.
Zebrane w Przedszkolu rzeczy zostaną przekazane dzieciom w poznańskich szpitalach w Dniu Pluszowego Misia- 25 listopada. Serdecznie zapraszamy do włączenia się. 

 Opracowala: Beata Sikora

Dodala: Karolina Spychała 

Przedszkole z misją

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ‘’                                                                                                Jan Paweł II

Dzieci z Przedszkola im. M. Konopnickiej w Krzyżu Wlkp. przyłączają się do Akcji ,,Opatrunek na ratunek’’.  Misyjne szpitale w Afryce potrzebują: 
• Bandaży(dzianych i elastycznych)
• Gaz i plastrów
• Strzykawek
• Rękawiczek jednorazowych 
Zwracam się z prośbą o wsparcie naszej Akcji. Zakupione opatrunki wkładamy do kartonów ustawionych w szatniach grup oraz przed wejściem do przedszkola
    Agnieszka Koba                                                                             Beata Bałamut

Dodała : K. Spychała 

Konkurs Piosenki Ludowej

W dniu 17.10.2019 r. w Przedszkolu im. M. Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim  odbył się  Konkurs Piosenki Ludowej. Celem konkursu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą ludową naszego kraju oraz popularyzacja piosenek różnych regionów Polski. W zmaganiach konkursowych wzięły udział dzieci wieku od 3 do 6lat. Wszyscy uczestnicy konkursu bardzo się starali, pięknie prezentując przygotowany repertuar. Dla przedszkolaków to także doskonała okazja  do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością. 
W jury zasiedli: Aleksandra Komar -nauczyciel przedszkola, Natalia Grupińska -przewodnicząca Rady Rodziców, Katarzyna Studniarek – wokalistka zespołu ,,Ciała pedagogiczne’’
Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy z wyróżnieniem.
Jury przyznało nagrody:
I miejsce -Antonina Antkowiak ,,Poszło dziewczę po ziele’’-grupa ,,Biedronki’’
II miejsce -Emilia Broniewska ,,Czerwone jagody’’-grupa ,,Jarzębinki’’
III miejsce -duet Zofia Sikora i Nina Bałamut ,,Poszło dziewczę po ziele’’-grupa ,,Jagódki’’

Laureaci I i II miejsca, 24 października będą reprezentować przedszkole na XIX Powiatowym Konkursie Piosenki Ludowej ,,Malwa 2019’’w Wiejskim Domu Kultury w Rosku.
Gratulujemy dzieciom odwagi, uzyskanych sukcesów
  i zachęcamy serdecznie  do wspólnego śpiewania.

Opracowała : Agnieszka Koba


                                                                            

dodala: K. Spychała 

Podział na grupy-listy

Dyrektor Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wlkp. informuje, że w holu przedszkola przy ul. Akacjowej 1 znajdują się listy z podzialem na grupy dzieci przyjętych do Przedszkola im. Marii Konopnickiej na rok szkolny 2019/2020.

 

Ponadto w holu przedszkola przy ul. Akacjowej 1 można również zapoznać się z podziałem na grupy dzieci przyjętych do przedszkola na ul. Zachodniej 15.

 

Znalezione obrazy dla zapytania podzial na grupy przedszkole

Sprintem do Maratonu

21 maja w naszym Przedszkolu odbył się Ogólnopolski projekt : ,, Sprintem do Maratonu". Pani Beata Bałamut i Pani Aleksandra Komar poprowadziły imprezę zachecajacą do aktywnego stylu życia. Przedszkolaki rozruszały się przy wtórze muzyki a następnie sprintem przebiegły cały nasz plac przedszkolny. Pogoda dopisała. 

Karolina Spychała 

Zawieszenie strajku nauczycieli

Nauczyciele Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim zdecydowali o zawieszeniu strajku od dnia 18.04.2019 r. W związku z powyższym po zakończeniu wiosennej przerwy świątecznej tj. od 24.04.2019 wszystkie zajęcia będą odbywać się według normalnego rozkładu zajęć.

Strajk!!!

Szanowni Rodzice!

 

     W przeprowadzonym w dniu 13 marca 2019 r., referendum strajkowym

pracownicy Przedszkola im. Marii Konopnickiej  opowiedzieli się za strajkiem.


     W związku z tym w naszym Przedszkolu od 8.04.2019 r. 

odbędzie się akcja strajkowa i nie będziemy mogli zapewnić dzieciom opieki.

Z uwagi na organizację pracy w okresie strajku prosimy o podanie

do 5 kwietnia 2019r. do godziny 12.00 nauczycielom poszczególnych grup,

które dzieci w tych dniach  będą uczęszczały do Przedszkola.

 Informacja ta jest niezbędna w organizacji pracy podczas trwania strajku

(do odwołania strajku).

Zwracamy się do Państwa z prośbą

o zrozumienie tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji i zorganizowanie opieki dla swoich dzieci.

Zebranie z rodzicami

Zebrania z rodzicami odbędą się dnia 7.02.2019r. Przed zebraniami grupowymi odbędzie sie spotkanie ogólne o godz.16.00 prowadzone przez pedagoga Panią Anną Jacuńską pt. ,, Rola dziadków  w kształtowaniu psychiki dziecka i w jego wychowaniu." Serdecznie zapraszamy!!

Przedszkolny Konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej ,,Kto Ty jesteś? Polak mały''

W dniu 8.11.2018 odbył się Przedszkolny Konkurs recytatorski  o tematyce patriotycznej ,,Kto Ty jesteś? Polak mały''. 

Młodzi wykonawcy recytowali utwory zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, możliwościami i o różnorodnej tematyce dającej szerokie możliwości interpretacyjne. Artyści wykazali się dobrą emisją głosu i w większości przypadków poprawnością dykcji.

Jury serdecznie dziękuje uczestnikom konkursu jak i organizatorom za przygotowanie, sprawne przeprowadzenie oraz stworzenie miłej atmosfery wśród dzieci podczas przesłuchań konkursowych.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW

Konkurs "POLSKA MOJA OJCZYZNA"

I miejsce Julia Pietrzyńska

II miejsce Adam Tafelski

III miejsce Aleksander Gawroński

Wyróżnienie:

- Kornelia Górska

- Milan Bołądź

 

Konkurs "KRZYŻ MOJA MAŁA OJCZYZNA"

I miejsce Maria Bartoszak

II miejsce Jakub Drab

III miejsce Sandra Balcerek

 

Laureatom serdecznie gratulujemy!!!

 

Dodano 11.05.2018 - Ratajczak Katarzyna

Rozstrzygnięcie Przedszkolnego Konkursu Recytatorskiego Bractwa Brzechwy, Tuwima i innych autorów.

W Przedszkolnym Konkursie Recytatorskim Bractwa Brzechwy,Tuwima i innych autorów poezji dziecięcej przygotowanym przez nauczycieli: mgr Anna Rzysko i mgr Magdalena Dymek, poszczególne miejsca uplasowały się nastpująco:

I miejsce- Olivier Goll (gr. Jarzębinki)

II miejsce- Izabela Spychała (gr. Jagódki)

III miejsce- Basia Bućkowska (gr.Żabki)

III miejsce- Magda Karycińska

Wyróżnienie: 

Piotr Strugała( gr. Pszczółki)

Liliana Frej (gr. Pszczółki)

Julia Jaworska (gr. Żabki)

Laureatom serdecznie gratulujemy!!!

 

   

dodano: 07.04.2018- Karolina Spychała

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego na Pisankę Wielkanocną

W Gminnym Konkursie Plastycznym na Pisankę Wielkanocną organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Krzyżu Wlkp. w I kategorii-przedszkola nasze dzieci uzyskały następujące miejsca i wyróżnienia:

II miejsce - Alicja Bielawska

III miejsce- Jakub Drab

Wyróżnienia:

- Julia Fulara

- Mateusz Kozak

- Alicja Zawileńska

- Liliana Frej

 

Laureatom serdecznie gratulujemy!!!

 

Dodano 28.03.2018 - Ratajczak Katarzyna

Życzenia Świąteczne

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, wiosennego nastroju oraz dużo radości płynącej z rodzinnych spotkań życzy Dyrektor Przedszkola im. Marii Konopnickiej oraz kadra pracownicza.

Przerwa świąteczna trwa od 29.03.2018 do 03.04.2018 roku. W tym czasie zostanie zorganizowany dyżur dla zapisanych dzieci.

dodano: 27.03.2018 Karolina Spychała
 

Ewaluacja zewnętrzna

Wielkopolski Kurator Oświaty uprzejmie informuje, że w Przedszkolu im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim, ul. Akacjowa 1, 64-761 Krzyż Wielkopolski, zostanie przeprowadzona ewaluacja zewnętrzna problemowa.

Termin ewaluacji: 17-30.04.2018r.

Tematyka ewaluacji: Dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej. Kształtowane są postawy i respektowane normy społeczne.

Dodano 20.03.2018 - Ratajczak Katarzyna

 

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci uczęszczających do przedszkola odbędą się w dniu 22.03.2018 (czwartek) o godz 10:00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dzieci z grup popołudniowych zostają przyprowadzone do kościoła przez rodziców i po rekolekcjach z nauczycielem idą do sal. Odbiór dzieci o godz 15:00

Pozostałe grupy realizują rekolekcje w ramach swoich godzin pobytu w przedszkolu.

 

W dniu 23.03.2018 (piątek) rekolekcje odbędą się w ramach zajęć w przedszkolu.

W tym dniu grupy popołudniowe przychodzą już wedlug normalnego harmonogramu zajęć.

Dodano 19.03.2018 - Ratajczak Katarzyna