Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia /imprezy

Wydarzenia/imprezy

Pod hasłem: ,,Na niebiesko dla Autyzmu!" dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dnia 5.04.2018 ubrani w kolory niebieskie, z niebieskimi balonami bralismy udział w przemarszu ulicami miasta który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Krzyżu Wielkopolskim. Dziękujemy za współpracę!

data dodania: 2018-04-07 23:45:22

W środę przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedził Zajączek Wielkanocny. Dzieci uważnie szukały ukrytych przez Zajączka prezentów na przedszkolnym placu zabaw. Dziękujemy za upominki i dobrą zabawę!!

data dodania: 2018-04-07 23:27:42

W dniach 14 i 15 marca odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski ,,Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów poezji dziecięcej". W konkursie wzięły udział dzieci 4-7lat. Zaprezentowały wiersze poezji dziecięcej, widowisko było spektakularne. Jury niebawem rozstrzygnie miejsca na podium.

data dodania: 2018-03-27 21:38:16

Dnia 21.03.2018 Witaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny- kolorowy korowód udał się z głownego budynku Przedszkola ulicami miasta do fontanny w centrum Krzyża. Kolorowe kwiaty, instrumenty perkusyjne i chór dzieci wołających - ,,Żegnaj Zimo, witaj Wiosno!". Dodatkowym atrybutem były różnokolorowe skarpetki niedopary symbolizujące obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

data dodania: 2018-03-27 21:23:29

W dniach 6.02.2018 oraz 7.02.2018r. w naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tańce, zabawy, muzyka i przebrania były nieodłącznym elememtem balu. Zabawa była wyśmienita!

data dodania: 2018-03-27 20:24:33

08.03.2018r. w naszy Przedszkolu odbył się spektakl pt. Czerwony Kapturek". Historia o bardzo ufnej dziewczynce, babci i Wilku dostarczyła dzieciom dużo śmiechu i pouczających informacji. Zabawa była przednia!

data dodania: 2018-03-20 16:02:57

16 stycznia  w naszym przedszkolu odbył się spektakl pt. „Magiczny kapelusz”.

Bohaterem przedstawienia był słoń Tadeusz, który nie radził sobie z akceptacją samego siebie, mimo tego, że miał dobre serce i zawsze był chętny do pomocy innym. Z całych sił chciał on zmienić swój wygląd za pomocą magicznego kapelusza, który był również pożądany przez podstępną, zapatrzoną w siebie i wyśmiewającą inne zwierzęta, mrówkę Helenkę. Mrówka zdobyła kapelusz, który zmienił ją w potwora, co było karą za krzywdzenie innych. Następnie Helenka wpadła w tarapaty, z których uratował ją słoń Tadeusz. Od tej pory Tadeusz został doceniony i wzmocniło się jego poczucie wartości.

Motywem przewodnim  przedstawienia była tolerancja. Najmłodsi widzowie dowiedzieli się, że tolerancja to poprostu zgoda na cudzą odmienność. Refleksyjna opowieść o  przyjaźni  i poświęceniu udowodniła, że to co inne, nie  jest złe.

Duża różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i pacynek stworzyły niesamowite widowisko. Humorystyczny spektakl spodobał się młodym widzom, a słowo „inny” nabrało pozytywnego znaczenia.

data dodania: 2018-03-11 20:52:49

Tak Dzień Kobiet obchodziły dzieci z Grupy Krasnoludki, Serdecznie dziękujemy za świetną zabawę uczennicom z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich i Pani Agacie Stankiewicz.

data dodania: 2018-03-11 20:24:07

W dniach 15 i 18 grudnia 2017 roku (piątek i poniedziałek) odbył się w naszym przedszkolu kiermasz bożonarodzeniowy z którego całkowity dochód przeznaczony został na rzecz 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Zebraliśmy aż 1026 zł.

ZA OKAZANE SERCE ORAZ POMOC W PRZYGOTOWANIACH SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

data dodania: 2017-01-04 16:50:03

Tradycją naszego przedszkola są coroczne jasełka przygotowane przez wybraną grupę przedszkolną. Nie inaczej było w tym roku : 17 grudnia 2017 o godzinie 15.00 w pięknie udekorowanym Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury zebrali się: Pani Dyrektor Jolanta Ewa Wiktor, zaproszeni goście, rodzice, mieszkańcy naszego miasta oraz dzieci na występie Jasełkowym przygotowanym przez grupę „Żabki” pod opieką Pani Agnieszki Koba.     Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O piękny występ zadbali mali artyści prezentując swe umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Zgromadzona publiczność przeżyła po raz kolejny historię Marii i Józefa. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

data dodania: 2016-12-30 11:12:55