Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Menu
Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia /imprezy

,,Hokus -pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary".

30 listopada w naszym Przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Tego dnia przedszkolaków odwiedziły wróżki, które opowiadały o zwyczajach andrzejkowych. Andrzejki są wspaniałą okazją do zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają przenieść się w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie było też w naszym Przedszkolu.

Serdecznie dziękujemy Uczennicom ZSO w Krzyżu Wielkopolskim za urozmaicenie tego dnia ????


"Jedzie pociąg z daleka..."????????????????

Kolej jest nierozerwalnie związana z symboliką i tradycją naszego miasta. Dlatego też Dzień Kolejarza jest ważnym świętem zarówno dla naszych dzieci, jak i całego naszego krzyskiego społeczeństwa. Dziś nasi podopieczni mieli możliwość spotkać się z Paniami Kierowniczkami pociągu, które opowiedziały o swojej pracy oraz o pracy innych pracowników Kolei.

Serdecznie dziękujemy za wartościowe spotkanie. Życzymy wszystkim pracownikom Kolei z okazji ich święta samych bezpiecznych służb i wiele satysfakcji z wykonywanego zawodu.


Dzień Pluszowego Misia???? Miś pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany? nie jest zwykłą zabawką. Nie, nie ! To najlepszy przyjaciel, który zna dziecięce radości????, smutki????, tajemnice?. Miękki, puchaty, z klapniętym uszkiem, taki z łatką i wielkimi oczami.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka PLUSZOWY MIŚ ??????

Trudno zaprzeczyć pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, przytulanka na otarcie łez i ukochana maskotka na dobry sen. O tym sympatycznym święcie nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. STO LAT MISIU!!!


Dnia 20 listopada zostały dostarczone dary rzeczowe dla podopiecznych Stowarzyszenia Arki dla Zwierząt, które zostały zebrane przez naszych przedszkolaków. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania już od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezdomnym i skrzywdzonym zwierzętom. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. ?????????????????????

 

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, pies, na świeżym powietrzu i tekst

 

 

 


 

20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. Nasi wychowankowie wiedzą, jakie mają prawa, ale też i obowiązki! To bardzo ważne aspekty w uspołecznianiu kolejnych, młodych pokoleń. Życzymy, aby wszyscy ludzie przestrzegali wzajemnie swoich praw i aby wypełniali sumiennie swoje obowiązki dając żywy przykład najmłodszym?????

 

 

 

 

 

 


Dzień Piżamy w grupie Biedronek ???? i Jarzębinek ????!

Dzień piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. ????

Jest to ogólnopolska akcja charytatywna, wspierająca dzieci na oddziałach onkologicznych koordynowana przez Fundację "Gdy liczy się czas" ??

?Dlaczego piżama?

To standardowe ubranie chorych dzieci.

Dzieci przebrane w piżamy brały udział w:

- pokazie piżam,

-stworzeniu wielkoformatowych piżamek,

-zabawach ruchowych i integracyjnych.

Dzieciom oraz rodzicom serdecznie dziękujemy za wsparcie zbiórki na ten szczytny cel. Dobro powraca!

#dzienpizamy #gdyliczysieczas

 

 

Czy wiesz co zrobić w razie ataku obcego psa? Przedszkolaki z naszego przedszkola już to wiedzą! Dzięki dzisiejszym zajęciom na które została zaproszona suczka o imieniu Bella.???? Oprócz poznania pozycji żółwia dzieci mogły dowiedzieć się jakie każdy psiak ma potrzeby i jak im sprostać, a także jak właściwie głaskać i karmić psa. Spotkanie miało na celu oswajanie dzieci z psem. Było wspaniałym przykładem połączenia zabawy, nauki, ale też wychowania – bowiem w trakcie dzieci mogły się m. in. dowiedzieć, jak o zwierzę należy dbać, jak je pielęgnować i co mu jest niezbędne do życia, z drugiej zaś strony miały możliwość obejrzenia psich sztuczek czy nakarmienia pieska. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.

Dzieci i Bella spisały się na medal ????

Przypominamy wszystkim jak powinno wyglądać nasze zachowanie w przypadku spotkania psa agresywnego.

Agresywny pies wysyła znaki ostrzegawcze:

??ma zjeżoną sierść,

??położone uszy,

??sztywne nogi,

??uniesiony ogon,

??warczy, szczeka, pokazuje zęby,

??skacze dookoła osoby, którą osacza.

Co wtedy zrobić?

?Stań, nie uciekaj.

?Nie patrz psu w oczy.

?Nie okazuj strachu.

?Nie odwracaj się, zwłaszcza jeśli jest duży, bo gdy skoczy na Ciebie, może Cię przewrócić.

?Stań do psa bokiem, na lekko rozstawionych nogach. To pozwoli Ci utrzymać równowagę.

Staraj się przyjąć pozycję żółwia. Ochronisz te części ciała, które zwykle gryzie pies.

TAK PRZYJMUJE SIĘ POZYCJĘ ŻÓŁWIA

Pies, zniechęcony taką postawą i brakiem reakcji ze strony ofiary, na ogół odchodzi.

 

 

 

 

 

 

 
Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w Naszym Przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków" ????????
 

 

"... Ojczyzna moja- to wioski i miasta,

Wśród pól lechickich sadzone od Piasta.

To rzeki, lasy, kwietne niwy, łąki,

Gdzie pieśń nadziei śpiewają skowronki..."

(fragment wiersza Naszej Patronki- Marii Konopnickiej "Ojczyzna").

W tym tygodniu grupy "Pszczółki", "Żabki" i "Jagódki" miały możliwość uczestniczenia w bardzo interesujacych zajęciach poświęconych Niepodległości. Temat bardzo trudny dla Przedszkolaków, jednak Nasz Gość - Pan Tomasz Moledna poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie.

Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi za przyjęcie zaproszenia i promowanie patriotyzmu wśród dzieci.

 

 

 

 

Już trzeci raz z rzędu nasze Przedszkole włączyło się w obchody Dnia Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie.

Zachęcamy do udziału w zbiórce pieniężnej. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup zabawek i przyborów plastycznych dla dzieci przebywających w szpitalach.

Udział w akcjach charytatywnych uczy dzieci wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji, rozwija empatię, kształtuje pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących, wzmacnia postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

Zbiórka trwa do 19 listopada 2021r.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst ?fundacja mam mammarzenie ZAPRASZANA DLIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2021 PODARUj UŚMIECH DZIECIOM w SZPITALACH Weź udział W zbiórce pieniężnej organizowanej W Twojej szkole. Każda kwota jest ważnai potrzebna. Zachęcamy do zbiórki środków finansowych W Twojej szkole. Chcemy kupić jeszcze więcej maskotek! WIĘCEJ ?NFORMACj www mammarzenie ORQ?

 

Jak co roku dołączamy do akcji "Góra Grosza". Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Pomóżmy.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst ?GÓRA GROSZA?

 

 

?? PAMIĘTAMY ??

W tym tygodniu Nasze dzieci odwiedziły groby, zapaliły znicze. Był to czas ciszy i zadumy...

Z roku na rok tablica zapełnia się kolejnymi nazwiskami ????????

"Spieszmy się kochać ludzi... Tak szybko odchodzą".

 

Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku i tekst ?PAMIE WALISZEWSKA WALISZEWSKAANNA ANNA TAMY GŁOCANNA ANNA KOZŁOWSKI JANUSZ MICHAŁOWSKAJANINA ZIELIŃSKA IRENA ADAMOWICZIDALIA KAŁUŻA MAURA SOBKOWIAKFLORIAN NATALIA CYRANKRYSTYNA KRYSTYNA MICHALEK BRONISLAV CIROCKA EWA MARIANNA PIETRZYŃSKA WINEK RENA WYLEGAŁALEON PIECHOWIAK PIECHOWIAKHALINA HALINA BIERNAT KRYSTYNA KASPRZAK SOPUSZYŃSKA KATARZYNA JACUŃSKA- GRABOWSKAIREN Cronike?

 

 

 
31 października jest obchodzony Dzień Dyni. W naszym przedszkolu już dziś dzieci celebrowały ten dzień. Towarzyszyły nam dyniowe stroje, dyniowe zabawy. Dzieci zdobiły dynie i wykonywały różne prace plastyczne i techniczne związane tematycznie z dynią. Dowiedziały się, jak wygląda dynia z zewnątrz i w środku, co można zrobić z dyni oraz gdzie rośnie i kiedy jest dojrzała. Nie zabrakło również pyszności wykonanych z dyni, jak ciasto dyniowe. Dzieci poznały również anglojęzyczne słowa związane z dynią i z jesienią.