Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia /imprezy

Wydarzenia/imprezy

20.04.2018 grupy naszego Przedszkola miały okazję odwiedzić Urząd Miasta i Gminy Krzyż. Władze miasta serdecznie przywitały dzieci, odpowiadały na ich pytania. Wychowankowie mogli zobaczyć jak wygląda praca w urzędzie. Na koniec spotkania dzieci otzrymały słodki upominek oraz papierową mapkę Krzyża Wielkopolskiego.

dodano: 12.05.2018 Karolina Spychała

data dodania: 2018-05-12 18:56:39

27 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu obchody Święta Flagi i Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Dzieci tego dnia przyszły do przedszkola uroczyście ubrane – na galowo. Po śniadaniu wszystkie grupy przedszkolne (z flagami) zgromadziły się przed budynkiem przedszkola, gdzie grupa Biedronki pod kierownictwem Pani Moniki Poznaniak przygotowała tematyczne przedstawienie.i Nastąpienie dzieci wraz z nauczycielkami odśpiewały Hymn Narodowy. Po uroczystości wszystkie grupy ruszyły ulicami miasta w pochód machając biało-czerwonymi flagami.

dodano: 12.05.2018 Karolina Spychała

data dodania: 2018-05-12 18:49:28

Dnia 20.04.2018 roku nasze Przedszkole odwiedzili funkcjonariusze krzyskiej policji. Krótkie przedsawienie przygotowała grupa Pszczółki pod kierownictwem Pani Marty Sekuterskiej-Lamcha. Pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze urozmaicił pokaz aut policyjnych. Dziękujemy za wizytę!

data dodania: 2018-05-12 18:32:43

Pod hasłem: ,,Na niebiesko dla Autyzmu!" dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Dnia 5.04.2018 ubrani w kolory niebieskie, z niebieskimi balonami bralismy udział w przemarszu ulicami miasta który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Krzyżu Wielkopolskim. Dziękujemy za współpracę!

data dodania: 2018-04-07 23:45:22

W środę przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedził Zajączek Wielkanocny. Dzieci uważnie szukały ukrytych przez Zajączka prezentów na przedszkolnym placu zabaw. Dziękujemy za upominki i dobrą zabawę!!

data dodania: 2018-04-07 23:27:42

W dniach 14 i 15 marca odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski ,,Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów poezji dziecięcej". W konkursie wzięły udział dzieci 4-7lat. Zaprezentowały wiersze poezji dziecięcej, widowisko było spektakularne. Jury niebawem rozstrzygnie miejsca na podium.

data dodania: 2018-03-27 21:38:16

Dnia 21.03.2018 Witaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny- kolorowy korowód udał się z głownego budynku Przedszkola ulicami miasta do fontanny w centrum Krzyża. Kolorowe kwiaty, instrumenty perkusyjne i chór dzieci wołających - ,,Żegnaj Zimo, witaj Wiosno!". Dodatkowym atrybutem były różnokolorowe skarpetki niedopary symbolizujące obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

data dodania: 2018-03-27 21:23:29

W dniach 6.02.2018 oraz 7.02.2018r. w naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tańce, zabawy, muzyka i przebrania były nieodłącznym elememtem balu. Zabawa była wyśmienita!

data dodania: 2018-03-27 20:24:33

08.03.2018r. w naszy Przedszkolu odbył się spektakl pt. Czerwony Kapturek". Historia o bardzo ufnej dziewczynce, babci i Wilku dostarczyła dzieciom dużo śmiechu i pouczających informacji. Zabawa była przednia!

data dodania: 2018-03-20 16:02:57

16 stycznia  w naszym przedszkolu odbył się spektakl pt. „Magiczny kapelusz”.

Bohaterem przedstawienia był słoń Tadeusz, który nie radził sobie z akceptacją samego siebie, mimo tego, że miał dobre serce i zawsze był chętny do pomocy innym. Z całych sił chciał on zmienić swój wygląd za pomocą magicznego kapelusza, który był również pożądany przez podstępną, zapatrzoną w siebie i wyśmiewającą inne zwierzęta, mrówkę Helenkę. Mrówka zdobyła kapelusz, który zmienił ją w potwora, co było karą za krzywdzenie innych. Następnie Helenka wpadła w tarapaty, z których uratował ją słoń Tadeusz. Od tej pory Tadeusz został doceniony i wzmocniło się jego poczucie wartości.

Motywem przewodnim  przedstawienia była tolerancja. Najmłodsi widzowie dowiedzieli się, że tolerancja to poprostu zgoda na cudzą odmienność. Refleksyjna opowieść o  przyjaźni  i poświęceniu udowodniła, że to co inne, nie  jest złe.

Duża różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i pacynek stworzyły niesamowite widowisko. Humorystyczny spektakl spodobał się młodym widzom, a słowo „inny” nabrało pozytywnego znaczenia.

data dodania: 2018-03-11 20:52:49