To takie proste!
Przedszkole im.M.Konopnickiej w Krzyżu Wielkopolskim
Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia /imprezy
 
 
 

 

Wydarzenia/imprezy

Dzisiaj tj. 28.01.2020 nasze miasto obchodziło 75 rocznicę wyzwolenia. W związku z tym w holu głównym naszego Przedszkola powstała okolicznościowa wystawa upamiętniająca ten dzień. Przeprowadzona została pogawędka dla dzieci. Przypomniano dzieciom jak wygląda herb Krzyża Wielkopolskiego oraz to, że nasze miasto jest nasza małą Ojczyzną. Ponadto przedstawiciele naszej przedszkolnej społeczności złożyli okolicznościową wiązankę pod obeliskiem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-28 18:42:12

20 stycznia 2020 odwiedziła nas wyjątkowa osoba. Prawdziwy człowiek z pasją. Pan Waldemar Graś, którego zdjęcia były publikowane między innymi w czasopiśmie National Geographic. Na codzień pracuje, jako listonosz, a jego pasją jest fotografiwanie natury. Na dzisiejszym spotkaniu z naszymi przedszkolakami Pan Waldemar pokazał dzieciom swoje fotografie, strój maskujący i sprzęt. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy się przygotować, aby uchwycić w kadr różne zwierzęta i całą przyrodę.  Bardzo dziękujemy za tak wspaniałe spotkanie. Jesteśmy pod wrażeniem!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-23 13:29:29

Dnia 13.01.2020 odbył się w naszym Przedszkolu Bal Przebierańców. Różnorodne stroje, muzyka i tańce stworzyły klimat do idealnej zabawy. To był mile spędzony czas!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-13 21:11:43

Ferie zimowe to dla dzieci wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W tym celu dzieci z naszego Przedszkola gościły strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie. Została przeprowadzona prelekcja. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania, zobaczyły strój strażacki. Na koniec każdy mógł przymierzyć kask strażaka. Dzieci wiedzą jak ważną rolę odgrywa zachowanie bezpieczeństwa każdego dnia, także podczas ferii, by każde z nich mogło wrócić całe i zdrowe do przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:43:55

Nasze przedszkolaki miały okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania się. Tego też dnia odbyły się zajęcia z dietetykiem – Panią Magdą Wojciechowską, która poszerzyła świadomość dzieci w tym zakresie. Niezwykle interesująca okazała się część, w której to liczyliśmy ile kostek cukru znajduje się w popularnych napojach. Dzieci zgodnie przyznały, że będą piły zwykła wodę!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:42:43

7stycznia 2020 roku odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Powrót Franka Bałwanka".

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:41:07

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień naszej Wigilii w każdej grupie i w całym Przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Wszystkie dzieci dzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, dzieci zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo Święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:38:37

16.12.2019 dzieci miały ciekawe warsztaty z P. Joanną Szybilską. Robiliśmy kartki świąteczne dla najbliższych. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością. Serdecznie dziękujemy za przekazanie nam swoich sekretów i za poświęcony czas. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:36:47

W dniu 16.12.2019r. w restauracji "U Klemensa" podczas spotkania oplatkowego dla seniorów dzieci z grupy "Pszczółki" wystąpiły w przedstawieniu jasełkowym pt. "Maleńka miłość". Dzieci pięknie ubrane śpiewały kolędy oraz prezentowały swoje role. Było dużo uśmiechu, trochę stresu,  ale wszystkie dzieci otrzymały gromkie brawa i słodki upominek. Za co bardzo dziękujemy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:33:53

16. 12.2019 odwiedził nas Krakowski teatr iluzji z przedstawieniem pt. "Wyczarujmy sobie św. Mikołaja".

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:32:42

W dniu 15.12.2019 w sali Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyż Wielkopolskim, jak co roku nasze dzieci wystąpiły w przedstawieniu Jasełkowym pt. „ Cud Betlejemskiej Nocy” . W tym roku szkolnym tego trudnego zadania podjęła się Pani Marta Sekuterska- Lamcha Wychowawca dzieci w grupie "Żabki" . Dzieci w tym dniu występowały dla swoich najbliższych, oraz dla licznie zgromadzonej publiczności naszego miasta. Swoją obecnością dzieci zaszczycił Burmistrz Miasta i Gminy Krzyż Wielkopolski Pan Rafał Sroka, oraz przedstawiciele Rady Miejskiej i zaproszeni goście.  Przedstawione „Jasełka”, występujące dzieci zaprezentowały na  bardzo wysokim poziomie swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich i tanecznych, za co otrzymali gromkie brawa oraz słodkie upominki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:30:43

13 grudnia - Dzień Księgarza. Z tej okazji nasze przedszkolaki wybrały się do miejskich księgarni z życzeniami. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy, iż dzień ten stał się bardziej milszy i wyjątkowy. Jeszcze raz wszystkim pracownikom księgarni życzymy samych białych kruków i wyłącznie wyjątkowych klientów takich, dla których książki i czytanie są wartością najważniejszą oraz zadowolenia z wykonywanej pracy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:29:39

12 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Guzika. Ten nietypowy dzień był wspaniałą okazją do realizowania zadań  z wykorzystaniem guzików. Powstały piękne prace plastyczne, kartki i nie tylko... 
Guzik tu, guzik tam, guzik krąży tu i tam. Jak to miło i wesoło, kiedy guzik krąży w koło.  
P. Marta  -mama Nikodema pokazała nam w jaki sposób można wykonać Bożonarodzeniowego skrzata bez użycia maszyny do szycia oraz przymocować przylepiając lub przyszywając do niego guziki. Taki mały, niewielki, okrągły pomocnik służy do łączenia dwóch części garderoby a  może także pełnić rolę dekoracyjnego drobiazgu.  Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, tym bardziej, że same przyszywaly swoje wybrane guziki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:28:08

Sport to zdrowie każdy przedszkolak ci to powie... Z taką motywacją przedszkolaki z grupy "Pszczółki" oraz "Biedronki"  uczestniczyły w zawodach sportowych organizowanych przez nauczycieli oraz uczniów z Zespółu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp. Uczniowie zaprezentowali przedszkolakom tańce, zabawy z użyciem ławeczek, trampoliny, były rzuty do celu oraz kręgle. Młodzież pokazała swoim młodszym kolegom jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Po zakończonych zmaganiach otrzymały słodkości oraz odznaki udzielania pierwszej pomocy. Podziękowały i wróciły do przedszkola z uśmiechem na twarzy. Dziękujemy za mile spędzony czas! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:26:34

11 grudnia 2019  w grupie "Jarzębinki" odbył się warsztat filcowania na mokro z Panią Alicją Spychała. To jedna z najstarszych metod tworzenia tkaniny. 
Metody filcowania są dwie – na sucho oraz na mokro. Dzieci poznały w jaki sposób należy przygotować wełnę czesankową, jakich materiałów użyć aby powstał filc. Jarzębinki zapoznały się z nową techniką plastyczno-techniczną, przez co kształtowały swoje poczucie estetyki, umiejętność kreatywności i twórczości. Zabawa z wodą, mydłem i wełną sprawiła dzieciom dużo radości. Z tego warsztatu powstały piękne świąteczne broszki. Dziękujemy Pani Alicji za poświęcony czas. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:24:59

Występ grupy "Jagódki" oraz "Zumba Kids" na akcji Charytatywnej " Zostań Krzyskim Mikołajem".

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:22:59

Coraz bliżej święta.Dziś nasze przedszkolaki odwiedził długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Każdy wie, co kryje się w jego czarodziejskim worku. Dzieci otrzymały prezenty, podziękowały za przybycie z dalekiego kraju. Po spotkaniu przedszkolaki wybrały się  udekorować choinki przy fontannie, własnoręcznie wykonanymi bombkami. Tam również na dzieci czekał Mikołaj. Dziękujemy za słodkości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:17:43

Dzień Świętego Mikołaja  jest wyjątkowym dniem dla wszystkich dzieci.  Jednak dla dzieci z grup "Jagódki" i "Leśne Ludki" był dniem magicznym, bowiem spotkały się ze Świętym Mikołajem, który przyjechał do nich, uwaga: traktorem. Spotkanie z  było poprzedzone warsztatami zdobienia "pająków"- ozdób świątecznych. Później przybył Święty Mikołaj obdarowując wszystkie dzieci prezentami. Na koniec dzieci odwiedziły stajnię, w której mogły zobaczyć i pogłaskać konie, krowę Milkę oraz kozy. Nie zabrakło też wspólnego strojenia choinek specjalnymi bombkami- kulkami karmy dla ptaków. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili bezpiecznie do domów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:16:13

Mikołajkowe Zawody Sportowe 2019. Serdeczne podziękowania dla wspaniałej młodzieży z Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 oraz dla Pani Joanna Urbaniak za zaangażowanie i wielkie serce. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:14:03

Odwiedziny prawdziwego magika  w przedszkolu to na pewno wielka atrakcja. Dzisiaj  nasze Przedszkole odwiedził niezwykły gość. Ze swoim magicznym programem wystąpił prawdziwy iluzjonista. Magik zabrał nas do świata czarów i magii. Dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Uczyły się tajemniczych zaklęć, a odważni ochotnicy pomagali mistrzowi w jego pokazie i same czarowały. Wyprawa do tajemniczego świata dostarczyła wszystkim sporo satysfakcji, wiele humoru i radości. Przez całe przedstawienie na małych buziach widzów malował się uśmiech po czym stwierdzić można ,że występ był udany i trafiony w dziesiątkę.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:12:06

Nasze dzieci 4.12.2019 odwiedziły Lubuski Bank Spółdzielczy w Krzyżu. Wszyscy z uśmiechem na twarzy przekroczyli bankowe drzwi! Małych gości przywitała Pani Danuta Matkowska i na samym wstępie podpytywała dzieci czy wiedzą po co przychodzi się do Banku. Wszyscy wiedzieli, że są tu pieniądze. Mówiły także, że pieniądze są bardzo ważne w codziennym życiu i trzeba o nie dbać.
Dzieci zobaczyły jak wygląda praca w banku nie tylko od strony Klienta, ale także co jest po jego tajemniczej stronie – czyli tam, gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć! Największą atrakcją jednak było przeliczanie pieniędzy przez maszynkę. Na koniec spotkania dzieci otrzymały bankowe prezenty i…  podziękowały pracownikom banku, którzy odkryli przed nimi trochę bankowej tajemnicy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:09:54

3.122. 2019 "Jagódki" i "Leśne Ludki" gościły u siebie panie, które z zamiłowania zajmują się krawiectwem. Dzieci widziały w jaki sposób robi się sukienki dla lalek, na ich oczach powstały fartuszki dla dyżurnych. Największą atrakcją jednak była możliwość, gdzie dzieci same mogły usiąść za maszyną i spróbować swoich sił. Serdecznie dziękujemy i oczywiście zapraszamy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 20:02:33

Nasze dzieci uczestniczyły w programie profilaktycznym "Cukierki". Program oparty jest na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak "Cukierki". Zarówno bajka jak i program powstały jako element szerszej współpracy fundacji Homo Homini z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-09 19:48:59

,,Hokus-pokus, czary - mary niech się spełnią przedszkolaków czary’’ 29 listopada w naszym Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. 
Wieczór ten kojarzy się głównie z odprawianiem wróżb i zabaw. Obchody tego święta to w naszym Przedszkolu już tradycja. Nie zabrakło muzyki, zabaw, wróżb, przekuwania serduszek z imionami, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość oraz innych niespodzianek. Wszystko to odbyło się za sprawą zaproszonych do nas uczennic z  Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się czas na słodki poczęstunek. Ten dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz do integracji grup. Dziękujemy bardzo P. Basi Brzozowskiej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-01 14:06:03

Dnia 28.11.2019r. Grupa "Żabki" z P. Martą Sekuterską - Lamcha wybrała się w niezwykłą "Podróż do Włoch" , aby poznać kulturę i smak Italii. Dzięki gościnności Pani Pauliny Białasik właściciela pizzerii Alibi, dzieci mogły zapoznać się z wyglądem i wyposażeniem pizzerii.  Dowiedziały się również na czym polega praca w tym miejscu i co można oprócz pizzy tam zjeść. Dzieci wybierając ulubione dodatki miały możliwość tworzyć własne kompozycje smakowe po czym przyszedł czas na konsumpcję. Wycieczka była bardzo udana dziękujemy mamie Emilki Pani Paulinie za wspaniałe przyjęcie w pizzerii Alibi.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-01 14:03:59

Pszczoły  jako gatunek zagrożony jednak tak niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego ekosystemu powinny być w szczególny sposób chronione. O tym, co robią, w jaki sposób o nie dbać przedstawił dzisiaj naszym dzieciom Pan Rafał. Celem warsztatów było rozbudzenie zainteresowania światem przyrody, popularyzacja wiedzy na temat pszczół oraz kształtowanie przyjaznej postawy do owadów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-01 13:55:51

Dnia 26.11.2019r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Dworzec PKP w Krzyżu Wlkp. Celem naszej wycieczki było przybliżenie dzieciom specyfiki pracy na kolei oraz poznanie niektórych zawodów związanych z koleją. Przywitał nas Naczelnik IS Krzyż Wlkp. p. Mariusz Graś, który był organizatorem wycieczki oraz Komendant SOK  p. Andrzej Duniecki. Na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji m.in pokaz umiejętności psa służbowego, zwiedzanie nastawni, rozmowa z pracownikami SOK, przejazd drezyną ręczną. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pracownikom podziękowania, otrzymały upominki.Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych wrażeń i nowych wiadomości. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim pracownikom PKP za wspaniałe przyjęcie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-01 13:52:55

,,Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”. 
25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia ????????????. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- misiem. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką  czy w kubraczku  to  Miś pluszowy. Nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy był kumplem do zabawy, przyjacielem w podróży, powiernikiem dziecka. Na dzieci czekało jednak więcej atrakcji: Miś Panda w drzwiach przedszkola częstował cukierkami, następnie  zaprosił dzieci do wspólnego przemarszu ulicami naszego miasta. Miś dla przechodniów miał cukierki a dla maluchów misiowe balony.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-01 13:50:40

20 listopada dzieci z grup " Krasnoludki" i "Jagódki" miały niepowtarzalną okazję wziąć udział w Kampanii Kolejowe ABC realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania ta jest ogólnopolskim projektem z zakresu bezpieczeństwa na obszarach kolejowych skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców.
Przedszkolaki poszerzyły swoje wiadomości o zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem podczas korzystania z transportu kolejowego.
Na koniec dzieci dostały upominki w postaci węża spacerowego oraz maskotki nosorożca Rogatka, który jest symbolem kampanii. Udział dzieci w zajęciach z pewnością przyczyni się do wzrostu poziomu świadomości i wiedzy wśród najmłodszych pasażerów kolei.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-01 13:41:41