Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia /imprezy

Archiwum wydarzeń

02 czerwca 2017 z okazji obchodów Dnia Dziecka odwiedziła nas młodzież grająca w Orkiestrze Dętej pod przewodnictwem pana Mieczysława Sorbala. Przedszkolaki miały możliwość obejrzeć występy orkiestry, wysłuchać różnych utworów i zobaczyć z bliska najróżniejsze instrumenty. Muzyka była żywa i skoczna, dlatego też dzieci po paru minutach ruszyły do wspólnej zabawy. Na zakończenie dzieci wspólnie podziękowały gościom ogromnymi brawami oraz wręczyły laurki i kwiaty.

data dodania: 2017-06-13 22:59:55

Dnia 30 maja 2017 roku w sali Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury
w Krzyżu Wlkp. odbyło się przedstawienie teatralne pt: „Jak Kolczatki szukały mieszkania”, które przygotowane zostało przez koło teatralne działające
w naszym przedszkolu pod kierunkiem pani Anny Rzysko, pani Beaty Bałamut
i pani Anny Witkowskiej.
Swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z grupy „Żabki”, „Jagódki” oraz „Leśne ludki”. Gra młodych aktorów, piękne stroje przygotowane przez rodziców oraz dekoracje przyciągnęły uwagę dzieci, które z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl , a na koniec nagrodziły swoich kolegów gromkimi brawami.

data dodania: 2017-06-07 21:28:42

Dnia 15 maja 2017 roku nasze przedszkole odwiedziła OSP z Krzyża.

Strażacy opowiedzieli na czym polega ich praca, zaprezentowali sprzęt jakim się posługują oraz pokaz pierwszej pomocy. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem, brały udział w scenkach, odpowiadały na pytania. Następnie dzieci zwiedzały wozy strażackie i pozowały do zdjęć grupowych. Na koniec spotkania strażacy zaprosili wszystkich na pokaz „lania wodą” co sprawiło dzieciom wielką radość. Zadowoleni przedszkolacy podziękowali strażakom głośnymi brawami.

data dodania: 2017-05-25 23:09:49

Dnia 16.05.2017 r. przedszkolaki uczestniczyły w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do maratonu". Tego dnia spotkaliśmy się na hali sportowej przy Gimnazjum, by wspólnie uczestniczyć w imprezie biegowej. Rozpoczęliśmy od zliczenia liczby małych biegaczy oraz wesołej rozgrzewki przy muzyce. Dzieci z wielkim zapałem pokonywały wyznaczony dystans oraz dopingowały swoich przedszkolnych przyjaciół. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe medale, a grupy przedszkolne piękne dyplomy. Na zakończenie urządziliśmy zumbę oraz zabawy przy muzyce. Wszystkim uczestnikom bardzo podobało się to biegowe spotkanie.

W spotkaniu wzięło udział 185 biegaczy, a ich łączny dystans to 22200 metrów.

data dodania: 2017-05-25 23:06:46

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…
E. Budryk

data dodania: 2017-03-26 22:59:03

16.03.2017 - w naszym przedszkolu zazieleniło się - a to za sprawą naszych gości - dziewczyn z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Panie ubrane na zielono,  wyruszyły wraz z dziećmi na spotkanie z irlandzkim skrzatkiem „Leperchaun”. Zabawy nawiązywały do cyklu spotkań z kolorami. Leperchaun ukrył na końcu tęczy garnuszek ze złotem i smakołykami. Żeby dostać się do skarbu dzieci musiały wykonać rozmaite tęczowe zadania. Przedszkolaki szukały schowanych koniczynek, układali wspólnie wielką tęczę, przy dźwiękach piosenki robiły zielone kółko. Nie mogło też zabraknąć skocznej irlandzkiej muzyki, przy dźwiękach której roześmiana gromadka zakończyła zabawę.  Dzień św. Patryka upłynął nam bardzo radośnie!

Opracowała Beata Bałamut

data dodania: 2017-03-26 22:52:23

7 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć inscenizację utworu „Wiosenna euforia” w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej KANON z Krakowa. Treść utworu wzbogaciła wiadomości dzieci nt. życia zwierząt leśnych w okresie przedwiośnia: wybudzanie się niektórych gatunków zwierząt ze snu zimowego, przylot ptaków, zwrócono także uwagę na treści ekologiczne. Spektakl dostarczył nam także wiele radości i niezapomnianych chwil.

data dodania: 2017-03-15 21:59:34

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany przez dzieci "Bal Przebierańców". W tym dniu przenieśliśmy się do krainy bajek. Pomysłowość rodziców  nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu nie zabrakło: księżniczek, wróżek, piratów, rycerzy, itp. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły sie tańce, przy rytmach wesołej i skocznej muzyki, były one przeplatane bajkowymi korowadami . Znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach.

data dodania: 2017-02-07 15:46:59

Dnia  15 stycznia 2017r. w MGOK-u odbyła się coroczna wielka impreza WOŚP. Dzieci z naszego przedszkola miały  zaszczyt  uczestniczyć  w tej imprezie . Grupy ; Jagódki , Leśne Ludki, Żabki, Muchomorki oraz chórek przedszkolny wykonały piękne tańce oraz pokazały swoje zdolności wokalne.  Serdecznie dziękujemy dzieciom za odwagę .

data dodania: 2017-01-22 19:49:25

Dnia 06 grudnia 2016r  do przedszkola w Krzyżu Wlkp. zawitał  Mikołaj ze Śnieżynkami . W ten szczególny dzień każde dziecko dostało prezent od Mikołaja. Wyrazom podziękowania nie było końca . Każda grupa  zaprezentowała wiersz, piosenkę lub taniec . Zadowolony Mikołaj  z uśmiechem opuścił nasze przedszkole.  Do następnego razu Mikołaju!!!!!!

data dodania: 2016-12-14 20:39:26